Tudtad, hogy a szőrtelenítő kezelés megkezdése előtt kizárólag borotvát lehet használni? És azt, hogy bizonyos betegségek kizáró okot jelenthetnek? Ezúttal Tóth Hajnalkát, a Royal Clinics orvos- esztétikai központ egészségügyi szakkozmetikusát és szakmai vezetőjét kérdeztük a legfontosabb szabályokról és tudnivalókról!
A kezelés megkezdése előtt fontos, hogy az eljárást végző szakember pontosan felmérje, hogy bőrünk milyen típusba tartozik. Milyen a bőr minősége, illetve pigmentáltsága, valamint mennyire hajlamos a leégésre. „Egy érdekesség, hogy amelyik bőr a napon hajlamos a megégésre, ők a fényterápiás kezelések során nagyobb biztonságban vannak. Viszont akiknek barnább a bőrük és a napon soha nem ég meg, őket alacsonyabb beállításokkal szabad csak kezelnünk, mivel a bőr pigmentjei is elnyelik a kezelőfényt, így a kezelés is sokkal erősebben érezhető, és a bőr is érzékenyebben reagál.”- árulta el Tóth Hajnalka.
Melyek a kizáró tényezők?
Bizonyos kozmetikai vagy bőrgyógyászati kezelések fényérzékennyé tehetik a bőrt, ezért fontos, hogy ezeket a szőrtelenítés ideje alatt kerüljük. Számos betegség, mint a tartós magas vérnyomás, ízületi gyulladás, hormonzavar, herpesz, daganatos betegségek és a terhesség is kizáró tényezők lehetnek. A kezelést végző szakembert mindenképp tájékoztatni kell a fogamzásgátló, magas hormont tartalmazó, vagy véralvadást gátló, gyulladáscsökkentő, illetve orbáncfüvet tartalmazó szerek, antibiotikumok szedéséről, mivel egyes készítmények bőrünket fényérzékennyé tehetik.
Miért nem lehet napozni, vagy szoláriumozni a kezelés előtt?
A kezeléssorozatba akkor érdemes belevágni, ha már körülbelül egy hónapja nem ért minket tartós fényhatás, a legalkalmasabb éppen ezért a szeptember-október környéki időszak. A biztonságos kezelések érdekében nemcsak a kezelések előtt, hanem a kúra teljes ideje alatt sem szabad, hogy a kezelt felületet napfény vagy szoláriumi behatás érje. Emellett a különböző önbarnítók használatát is érdemes kerülni. Ellenkező esetben nem kívánt égésnek, gyulladásnak vagy pigmentálódásnak tehetjük ki bőrünket.
Valóban végleges a szőrtelenítő kezelés?
Fontos, hogy semmiképpen ne epiláljuk, vagy gyantázzuk a szőrt, a kezelendő területen már a kezelések megkezdése előtti minimum egy hónapban csak borotvát használjunk! Ez az eljárás azon alapszik, hogy a bőr mélyén, a szőrtüszőben lévő mátrixsejtet, amely a szőrnövésért felelős, kiiktatja. Két hét múlva a szőrszál kihullik, és soha többé nem termelődik a helyén szőr. Tehát igaz, hogy normál hormonháztartás esetén a szőrtelenítés végleges, mert az a szőrszál, amely az eljárás során kihullik, nem nő többé újra. „Ha bármilyen okból kifolyólag a szervezet hormonháztartása felborul, akkor tapasztalhatunk rendellenes szőrnövekedést, amelyekkel a különleges lézertechnológiákkal sem tudják felvenni a harcot. Ha valaki ilyen problémákkal küzd, érdemes előbb a hormonzavart orvosolni, hiszen ilyen esetben az eljárások semmilyen garanciát nem tudnak biztosítani.”- mondta a szakértő.
Milyen területeket lehet kezelni?
A nem kívánatos szőrszálakat a test bármilyen területéről el lehet távolítani. „A hozzánk betérő hölgyek legnagyobb százaléka a hónalj, valamint az intim területeken kíván megszabadulni tartósan a szőrzettől, valamint a középkorú, idősebb korosztálynál elsősorban arcon megjelenő szőrnövekedések jelentik a problémát. Férfi vendégeinknél a nyak és a hát szőrtelenítése gyakori kérés”- magyarázza Tóth Hajnalka, a Royal Clinics orvos- esztétikai központ szakembere.
Keleti Andrea is kipróbálta a végleges szőrtelenítést: